עשה זאת בעצמך


בדקו בעצמכם האם נמלת האש הקטנה גרה אתכם

קחו 5-10 מקלות ארטיק (תלוי בגודל החצר) או כל מקל עץ דומה אחר, טבלו קצה אחד במעט חמאת בוטנים ואת הקצה השני תנעצו באדמה באזור מוצל בחצר. פזרו את המקלות במקומות שונים בחצר והמתינו. הרחיקו כלבים וחתולים – הם חובבי חמאת בוטנים. לאחר כשעה הסתכלו על המקלות, מסתכלים ואין נמלים הכול בסדר המשיכו לעקוב מדי מספר חודשים. זיהיתם נמלים קטנטנות בעלות גוון חום כתום, כל הגוף חום כתום כולל קצה הגוף ? אם כן, תפסו את המקל בזהירות מחלקו התחתון, שחררו מהאדמה ונענו קלות. הנמלים נפלו מעצמן ? לא טוב !!! נמלת האש הקטנה מעמידה פני מתה בשעת סכנה. סימן שנמלת האש גרה אתכם.

לא בטוחים אם זיהיתם נכון ? התקשרו אלינו ונוכל לסייע טלפונית בזיהוי הנמלים או להגיע אליכם ולבצע בדיקה מקצועית לניטור מוקדם של נמלת האש הקטנה. ולתת לכם המלצות לטיפול.

יתוש הנמר האסייתי גר אצלכם בחצר יבש זאת בעצמך

חיסול יתוש נמר אסייתי בסביבת המגורים מחייבת אתכם לייבש כל מוקד עם מים הנמצא בקרבת ביתכם. הפעולות אותן יש ליישם להרחקת המזיק כוללות בין היתר:

  • שאיבת מים וייבוש מקומות בהם הצטברו כמויות של מים במהלך חודשי החורף.
  • טיפול בתשתיות ביוב לקויות.
  • אחסון צמיגים באופן שמונע הצטברות מים בצמיג.
  • סילוק או חירור כל כלי קיבול שאינו הכרחי.
  • ריקון וייבוש כל כלי קיבול המשמש לאגירת מים ולא ניתן לסלקו כגון תחתיות העציצים, אגרטלים, דליים חביות, כלי מים של בעלי חיים, וכל מיכל אחר לפחות פעם בשבוע.
  • פיזור קוטלי זחלים במקווי מים המהווים בתי גידול ליתושים או הדברה ביולוגית העושה שימוש באויביהם הטבעיים של זחלי היתושים בתוך מקורות המים השונים.

כאמור, טיפול המניעה האפקטיבי ביותר כנגד היתושים בסביבת המגורים הביתית הוא בדיקת מאגרי המים המצויים בסביבת המגורים. בדיקה זו מתבצעת גם על ידינו במסגרת שירות לטיפול ביתושים.