הדברת קרציות


קרציות הנחשבים לטפילים חיצוניים הניזונים מדמם של יונקים, עופות וזוחלים, מהווים גורם משמעותי בהעברת מחלות בין בני האדם ובעלי החיים. ברוב המקרים, הדברת קרציות הינה פעולה הנדרשת באזור בו גדלים בעלי חיים, כאשר אופן ההדברה כולל בתוכן מספר פעולות כגון: הכנת השטח המיועד להדברה, טיפולים וטרינרים בחיות המחמד ופעולת הדברה המיושמת באמצעות ריסוס כימי.

בדומה להליך הדברת פרעושים גם הליך הדברת קרציות כולל בתוכו התייחסות מוקדמת להליך ההדברה, כלומר, הכנת המשטח המיועד להדברה. בין יתר ההכנות המוקדמות להליך הדברת קרציות מומלץ ליישם את הפעולות הבאות:

  • טיפול בחיית המחמד באמצעות רכישת מוצרים שונים אשר נועדו לצרכי טיפול מונע כגון: קולרים, אמפולות, אבקות פיזור כנגד קרציות ועוד.
  • הקפדה יתרה על היגיינת חיית המחמד והאזור בו היא גדלה
  • גיזום שיחים וצמחייה הממוקמת בסביבת המגורים, לרבות, פינוי גזם ופסולת גינה

הכנת השטח לפעולות ההדברה יסייעו לכם לטפל במספר רב של שטחים הנגועים בקרציות, דבר אשר יבטיח את יעילות ההדברה. הדברת קרציות מיושמת באמצעות חומרים כימיים המסוכנים לאדם, ולכן חשוב להקפיד על ביצוע הפעולה על ידי מדביר מוסמך. כמו כן, חשוב להיות מודעים לחומר בו נעשה שימוש לצרכי ההדברה.

הליך ההדברה עצמו חייב להתקיים בכל השטחים הפתוחים הסמוכים לסביבת מגוריכם ולמקום הימצאותה של חיית המחמד שברשותכם. הקפידו על פעולת הריסוס לאורך קירות הבית, סדקים שונים המופיעים בקירות הבית החיצוניים והפנימיים כאחד, פנלים, משקופים וכדומה. כמו כן, חשוב להקפיד על ריסוס כימי לצרכי הדברת קרציות משטח החצר או הגינה, לרבות, מדשאות, צמחייה יבשה וכדומה.

במידה והליך ההדברה מתבצע בתוך שטח המגורים ולא בחלל הפתוח, הקפידו על ביצוע שאיבת אבק ממוצרי בד שונים, וכמו כן, הפקידו על כיבוס שמיכות, מצעים וכדומה. בשום פנים ואופן אין לרסס על גבי משטחי בד באופן ישיר, ובטרם פעולת ההדברה והריסוס בתוך שטח המגורים, מומלץ לפנות מהדירה כמה שיותר רהיטים, וזאת על מנת להכין את שטח הדירה לצרכי ההדברה והגעת חומרי ההדברה לכל פינה בשטח הבית.