הדברת צרעות


עקיצת צרעות נחשבת למסוכנת לאדם, וזאת בשל מקרים בהם מתגלה רגישות יתר אצל האדם הנעקץ, רגישות העלולה להוביל במקרים מסוימים גם לסכנת חיים. הדברת צרעות מיושמת באמצעות מספר שיטות הדברה וחיסול קינים, כאשר מטרת ההדברה היא לפעול להשמדת מלכות הקנים וחיסול הקן עצמו. בכל המקרים, חשוב להקפיד על אמצעי זהירות רבים בהליך ההדברה, וכמו כן, חשוב לבצע את ההליך באמצעות מדביר מוסמך ומקצועי המתמחה בביצוע פעולות הדברה כנגד צרעות.

קני צרעות המופיעים בסמוך לבתי מגורים ומבנים ציבוריים מומלץ לבצע החל מחודש מאי-יוני ועד לתחילת חודש יולי, וזאת בשל הסיבה שבמהלך חודש אוגוסט קן הצרעות מייצר כבר תאים גדולים יותר להתפתחות מלכות הקן לשנה הקרובה.

חיסול הקן מתבצע באמצעות ריסוס חומר רעיל ישירות אל פתח הקן, או לחילופין, באמצעות פיזור אבקות רעילות בסמוך לקן באמצעות פתיון מזון רעיל. בכל המקרים, חשוב להקפיד על אמצעי הזהירות המתייחסים למגע ישיר של דיירי המקום עם החומרים הרעילים.

הדברת צרעות רק בשעות הערב והחשיכה

מכיוון שהצרעות אינן פעילות בשעות החשיכה, מומלץ לבצע את פעולות ההדברה אך ורק בשעות הערב החשוכות. בכל מקרה, מומלץ שלא לשהות באזור הסמוך לקן הצרעות בשעת פעולת ההדברה, וזאת על מנת למונע מצבים בהם הצרעות יוצאות לתקוף את כל העומד מולם.

ברחבי הארץ קיימים שני סוגים עיקרים של קני צרעות: הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית הידועה בשם: דבור. קן צרעות בתנאים אידיאליים עלול להגיע לגודל של 30 ס"מ ואף יותר. הקנים הנגלים יותר לעין הם קני הצרעה הגרמנית, ואף על פי שעקיצת צרעה זו מסוכנת פחות לאדם חובה עליכם לעשות הכול על מנת לחסל את הופעת קן הצרעות בפתח ביתכם או בסביבה הסמוכה למקום מגוריכם.

הדברת צרעות, כמו כל הליך הדברה אחר, חובה לקיים אך ורק באמצעות מדביר מוסמך ומקצועי המעמיד לרשותכם את כל שירותי ההדברה המקצועיים, לרבות, אבחון מקור וסוג הצרעה, ייעוץ מקדים בנוגע לאופי חיסול הקן, העברת מידע מקיף אודות החומר בו נעשה שימוש לצרכי חיסול הקן והשארת הנחיות ברורות לבני המשפחה בנוגע לחזרה לשגרה לאחר ביצוע ההדברה בשטח המגורים.