הדברת עכברים


הדברת מכרסמים ובתוכה הדברת עכברים היא אחת מפעולות ההדברה הנפוצות ביותר בישראל המיושמות באמצעות מלכודות פיתיון ורעלים. נזקי העכבר בסביבה הביתית מחייבים כל אחד ואחת מאיתנו לפעול למיגור העכברים המצויים בתוך סביבת המגורים, לרבות, מחסנים, חצרות, מרתפים, מקלטים ומקומות סגורים אחרים. במדינת ישראל מצויים שלושה זנים עיקריים של עכברים: העכבר המצוי, עכבר השדה ועכבר הבית.

הדברת עכבר השדה המצוי בתוך שדות חקלאיים היא פעולת הדברה המיושמת באמצעות רעלים רבי עוצמה, לעומת זאת, הדברת עכבר הבית הינה פעולה המיושמת באמצעות מלכודות ורעלי עכברים וכחלק מפעולות הדברה כלליות המיועדות להשמדת מזיקים, זוחלים ותיקנים. הצבת פיתיון רעיל בתחנת האכלה, מחייבת אתכם להכיר מקרוב את סוג הרעל המצוי בתוך התחנה, וכמו כן, לפעול בהתאם להנחיות הניתנות לכם על ידי המדביר.

פעולות שונות של הדברת עכברים מומלץ ליישם באופן שוטף כחלק מפעולות הדברה כלליות בתוך מקומות המהווים מוקד משיכה למכרסמים למיניהם כגון: מסעדות, בתי קפה, גני ואולמות אירועים, חדרי אירוח וכדומה. פעולות הדברה באמצעות הצבת מלכודות או רעלי עכברים מומלצות גם לבעלי חצרות וגינות פרטיות.

הדברת עכברים למה זה כל כך חשוב?

על פניו, עכבר הבית המצוי לעיתים קרובת בתוך שטח המגורים, איננו מהווה איום או סכנה ממשית לבני המשפחה, אך הוא בהחלט עלול להוביל לנזקים העלולים להתקיים במקרים הבאים: סכנת נשיכה, אכילת מזון בו בני המשפחה יעשו שימוש, כרסום של צנרת מים, חוטי חשמל, הסבת נזק למערכות מיזוג ועוד.

טיפול מונע כנגד הופעת עכברים בסביבת המגורים כוללת בין היתר את הפעולות הבאות: הקפדת יתרה על היגיינה בכל שטח המגורים, גיזום של עשבייה בגינות וחצרות הבתים, פינוי פסולת גינה, איטום סדקים, חורים ופתחי כניסה לשטח המגורים, איטום גגות, פינוי גרוטאות משטח הדירה, ארגון קפדני של מחסנים, ארונות ומקומות סגורים, הצבת מלכודות עכברים או תחנות האכלה שמכילות חומרים רעילים ועוד.

במידה וגם אתם חוששים להימצאות עכברים בסביבת המגורים, מומלץ להיוועץ עם מדביר מקצועי ומוסמך אשר יגבש עבורכם מספר חלופות לפתרון הבעיה.