הדברת חפרפרות


חפרפרת דומה בצורתה החיצונית לחולד הארץ ישראלי, ומכאן חלק גדול מהאוכלוסייה נוטה לבלבל בין החולד לבין החפרפרת. בדומה לחולד גם החפרפרת כמעט ואיננה רואה דבר (בשל העיוורון ותנאי הסתגלותה לחיים מתחת לאדמה), בדומה לחולד גם החפרפרת בונה לעצמה מחילות מתחת לפני הקרקע, ובדומה לחולד, גם החפרפרת עושה שימוש באפה ובאוזניה על מנת לאתר את מזונה. במדינת ישראל החפרפרות כמעט ואינן קיימות, וזאת בניגוד לחולד המצוי לרוב. ולכן, מרבית האנשים עושים שימוש במונחי הדברת חפרפרות ולמעשה מתכוונים להדברת חולד.

הדברת חפרפרות  מיושמת לרוב בשטחים חקלאיים וזאת בשל הסכנות הטמונות מעצם הופעתן של החפרפרות בשטח. החפרפרת מתאפיינת בתיאבון בריא עד מאוד, וביום ממוצע היא מסוגלת לאכול כמות של אוכל השווה למשקל גופה!!!

הדברה זו מיושמת על ידי חברות הדברה מקצועיות ומנוסות המתמחות בהדברת חפרפרות. חברות אלו עושות שימוש בחומרים רעילים המפוזרים בשטח בו התגלו מחילות. פיזור הרעל הינו הליך המחייב את מבצע ההדברה לבצע פעולות ביקורות חוזרות ונשנות בשטח המודבר. בדומה לכל הליך הדברת מכרסמים אחר, גם הדברת חפרפרות מיושמת גם באמצעות הצבת מלכודות אשר נועדו להוביל את החפרפרת את הפיתיון המונח בתוך המלכודות. הליך הצבת המלכודות הינו הליך המחייב את בעל השטח לסבלנות רבה, מכיוון שאין לדעת מהו פרק הזמן שיעבור מרגע הצבת המלכודת ועד ללכידת החפרפרת בתוך המלכודת.

חברות הדברה המתמחות בהדברת מכרסים למיניהם (חולדות, עכברים, חלד וחפרפרות), יעמידו לרשותכם שירותי ייעוץ והכוונה בכל הקשור לאופן ההדברה אותו מומלץ לקיים בשטח המיועד. כיום, ניתן ליישם פעולות הדברה באמצעות פיזור מלכודות או רעלים בשטח הגינה או החצר. רעל זה מתאפיין אומנם ברמת רעילות נמוכה יותר, אך הוא עדיין מחייב את מזמיני השירות להכיר מקרוב את סוג הרעל, אופיו, אופן ההתנהגות עימו וכדומה.

זכרו- הצבת מלכודות או רעלים בשטח החצר הן מסוכנות לחיות המחמד שלכם (במידה ואתם מגדלים כאלו בחצר הבית), ולכן מומלץ לבחון היטב את ההנחיות הניתנות לכם על ידי המדביר הדואג לפזר את החומר הרעיל בשטח המגורים שלכם.