הדברת חולדות


הדברת חולדה

חולדות הנחשבות למכרסם תוקפני ואגרסיבי עלולות להסב נזקים רבים בשטח בו נמצא. בנוסף לכך, החולדה המצויה היא נשאית של מחלות שונות המעוברות דרך פרוותן, ואם לא די בכך, הן גם מסבות נזקים למבנה המגורים באמצעות כרסום בלתי פוסק של חוטי חשמל, מערכות מיזוג וכדומה.

הדברת חולדות מיושמת באמצעות מספר שיטות שונות הכוללות בין היתר:

  • הדברה באמצעות רעלים שונים המפוזרים בתוך מערכות ביוב ותחנות האכלה. פעולת הדברה זו מיושמת בעיקר במסעדות, מחסנים לוגיסטיים, מפעלי מזון וכדומה. הצבת הרעל מחייבת את מבצעי ההדברה לקיים פעולות מעקב אחר הופעת חולדות בשטח בו בוצעה ההדברה.
  • שיטת הדברה נוספת מתבצעת באמצעות מלכודות תפיסה (רשת, קפיץ, דבק וכו). מלכודות אלו מוצבות בחצרות, גינות פרטיות, מרפסות וחללי מגורים. הצבת מלכודות אלו ניתן להציב באופן עצמאי.

.

הדברת חולדות באמצעות חומרים רעילים מחייבת אתכם לשכור את שירותיו של מדביר מקצועי, מנוסה ומוסמך המתמחה בהדברה מסוג זה.

טיפול מונע להרחקת חולדות

הופעת חולדות בשטח המגורים שלכם היא ללא ספק חוויה לא נעימה המחייבת אתכם להתמודד עם הבעיה באמצעות שיטות הדברה כאלו ואחרות. במקביל לפעולות ההדברה תוכלו ליישם מספר פעולות אשר נועדו למנוע או לצמצם את הופעת החולדות בסביבת המגורים. בין יתר פעולות המניעה תמצאו:

טיפול יסודי בגינות וחצרות- טיפול זה כולל גיזום, פינוי פסולת גינה וגרוטאות, ריסוס צמחייה באמצעות תכשירים המיועדים לכך.

איטום המבנה- טיפול זה כולל בין היתר: סיוד קירות המבנה, איטום חריצים המופיעים בקירות המבנה (חיצוני ופנימי).

טיפול מקצועי בנקודות ניקוז- ניקיון נקודות ניקוז ביתיות מעת לעת (ישנם מספר תכשירים המיועדים לצורך כך), בדיקת נקודות ניקוז חיצוניות (הקפדה על אטימת נקודות ניקוז).

כושר הריבוי של החולדות הוביל לכך שכמעט בכל מתחם מגורים בישראל קיימות חולדות בהיקף כזה או אחר. התגייסות כלל הדיירים בסביבה לטיפול בנגע תוכיח את עצמה לאורך זמן.

רוצים לראות איך ללכוד חולדות בעצמך? לחצו על הקישור איך ללכוד עכבר או חולדה לבד